KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7707049
nr 770 7049
Kurt Carendi
(1905-1971), Sverige
Blandteknik, Kurt Carendi (1905-1971), fiskare, signerad -32, motivets mått: 12x23
Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
måndag 13 augusti 2012
kl 17:52:23
12/8 22:08:45
13/8 17:28:14
200 kr